...

O mnie

Nazywam się Damian Sałaciński. Od blisko 20 lat zajmuję się nauką języka angielskiego przygotowując do rozmaitych egzaminów językowych oraz tłumaczeniami. Jestem egzaminatorem maturalnym Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

  • Po uzyskaniu tytułu “licencjata” przez rok pracowałem jako lektor języka angielskiego ucząc w Wojsku Polskim oficerów oraz kadetów. Potem postanowiłem sprawdzić się w boju i wyjechałem do pracy do Londynu – przecież jako absolwent studiów I-go stopnia z “licencjatem” w ręku wydawało mi się, że już znam język.  Okazało się, że nic bardziej błędnego. Oczywiście znałem język na całkiem niezłym poziomie, ale jego odmianę formalną, literacką i podręcznikową, której nie za często używa się w codziennej komunikacji. W trakcie studiów miałem zajęcia z native speakerami – Brytyjczykami czy Amerykanami. Okazało się, że to jednak nie wystarczyło.  Będąc już w sercu Wielkiej Brytanii, a dokładnie w Londynie wybór padł na pracę w pubie jako barman. Przecież tu miałem najwięcej okazji sprawdzić się w boju.  Na początku okazało się, że miałem kłopoty ze zrozumieniem zwykłych Anglików. Często wtedy myślałem – jak oni niewyraźnie mówią. Po jakimś czasie zdałem sobie sprawę, że oni po prostu mówią po angielsku.
  • Pracując i mieszkając w Londynie przez okres 2 lat miałem wiele okazji osłuchania się z “żywym” językiem i chciałem Ci powiedzieć, że od zrozumienia angielskiego jakim się posługują lektorzy z serwisów BBC lub CNN, do zrozumienia potocznego angielskiego jest jeszcze długa droga. Anglicy sami często żartują, że  wymowa speakerów radiowych to tzw. “angielski na eksport”, nikt albo niewielu Anglików mówi tak na co dzień. Tak “niewyraźnie”, albo jak wcześniej wspomniałem “po angielsku” mówią wykształceni Anglicy, a jeszcze częściej ci niewykształceni, którzy często mówią mniej dbale. Nauczę Cię jak rozumieć mówiony angielski i też być zrozumianym – kliknij tu, gdyż okazuje się, że naukę wymowy angielskiej trzeba potraktować osobno na pewnym etapie nauki. Im nastąpi to wcześniej,tym lepiej.
  • Mówiąc niedbale po niemiecku czy francusku zawsze będziemy zrozumiani, mówienie niedbale po angielsku może doprowadzić do szeregu nieporozumień.
  • Po powrocie do Polski poszedłem za ciosem i przystąpiłem do egzaminu językowego CPE – (Certificate of Proficiency in English) przygotowanego przez University of Cambridge, najtrudniejszego a zarazem najwyższego poziomem  egzaminu potwierdzającego kompetencje językowe – poziom biegłości językowej C2 – czyli tak zwany “near native“. Certyfikat ten uznawany jest na całym świecie jako dowód najwyższych kompetencji językowych.

Dlaczego właśnie mnie wybrać?

Zapoznaj się z opiniami osób, które mi zaufały

DOWÓD UZNANIA

lat doświadczenia

0

przygotowanych uczniów

0

przerobionych testów

0

filiżanek kawy

0

Angielski indywidualnie lub w małej grupie

Angielski online

Pobierz za free test plasujący

Sprawdz swój poziom językowy już dziś i wejdz ze skillem na wyższy level
za friko

Moje kwalifikacje

2011 - 2013 studia magisterskie

ukończone z wynikiem dobry plus

2004 - 2005 tłumaczenia specjalistyczne

ukończone z wynikiem bardzo dobry

2004 Certificate of Proficiency in English

najwyższy poziom biegłości językowej - C2, tzw. "near-native speaker"
najwyższy poziom

Człowiek uczy się przez całe życie

Prywatnie

Mąż oraz tata dwóch wspaniałych córek

Pasjonat sportu

W wolnym czasie lubię nie dawać się upływającemu czasowi uprawiajc sporty takie jak: jazda na rowerze, ćwiczenia siłowe, bieganie, pływanie oraz ćwiczenia z TRX - ćwiczenia gdzie obciążeniem jest własny ciężar ciała. Endorfiny dają mi kopa i energii niezbędnej do ciągłego dokształcania się i doskonalenia własnego warsztatu pracy, są też doskonałym panaceum na stres.

powrót do góry

SKONTAKTUJ SIĘ !

Proszę wybrać rodzaj kursu, którym jesteś zainteresowany/-a
Czy chcesz się uczyć indywidualnie czy w grupie?
Wybierz rodzaj zajęć
Wybierz czas trwania zajęć oraz ilość spotkań w tygodniu
Proszę podaj swoje dane
wpisz treść wiadomość
Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.